Mobiline ISDN-GSM Least Cost Router Zvlášnosť

Autor: Tomaš Izsmán <tomas.izsman(at)itelcom.sk>, Téma: ISDN GSM LCR Router, Vydané dňa: 25. 06. 2006

Zvláštnosťou Mobiline LCR Routera je, že zakaždým zostavuje spojenie cez najlacnejšieho GSM operátora a cez najvýhodnejší program (v prípade viacerých SIM kariet od jedného operátora), čím minimalizuje náklady na volanie.

Najlacnejšia tarifa sa môže voliť cez každý GSM terminál, ku ktorému môže prislúchať až 8 kusov rôznych SIM kariet s rôznymi tarifami z ktorých si z času-načas vyberie tú najvýhodnejšiu .Pomocou Mobiline LCR Routera je možné cez miestnu ISDN sieť využívať aj lacnejšie medzimestské alebo medzinárodné služby Alternatívnych Telekomunikačných Operátorov.Stáva sa aj, že niektorý GSM operátor dá svojmu dobrému zákazníkovi také ceny (SIM), že Mobiline LCR Router posiela z pobočkovej ústredne miestne, medzimestské, medzinárodné hovory alebo aj hovory do ostatných GSM sietí cez tohoto GSM operátora.

Zavedením “prenositeľnosti čísla” klasické LCR riešenia stratili svoju presnosť. Odvtedy nie je možné podľa niekoľkých prvých čísel volaného bezpečne určiť, u ktorého operátora je predplatiteľom, čím sa stáva diskutabilná voľba najlacnejšej cesty pre zostavenie spojenia.